Urkund Tez Analiz Süreci

1. Adım
Öğrenciler giriş bilgilerini
https://secure.urkund.com/account/tr-TR/auth/login
adresine girip `Create account for document upload’ e tıklayarak kullanıcı bilgiler panelinden İTÜ mail adresini kullanarak hesap açabilirler. Şifre oluştururken sayı, harf ve noktalama karakterlerinden üçünün de kullanılması önerilir.

2. Adım
Öğretim üyeleri,
İTÜ Kütüphane Sistem yöneticisi ile iletişime geçerek Urkund uzantılı hesap açtırıp, öğrenciler ile analiz yapılacak hesabı paylaşırlar.

3. Adım
Öğrenciler,
https://secure.urkund.com/account/tr-TR/auth/login adresinden, kullanıcı bilgileri `Username or Email` ve Password girilip, Login butonuna basılır.

4. Adım
Açılan panelden `Upload documents` butonuna basılarak, ödev konusunu yazar, gönderilecek dosyayı ekleyip (Urkund en yaygın 12 word proses formatını desteklemektedir: .DOC. DOCX. SXW. PPT. PPTX. PDF. TXT. RTF. Html. Htm. WPS. ODT) analiz için gönderilecek eğitmenin e-posta adresi yazılıp gönderir.
Örnek: kcalisir.itu@analysis.urkund.com

5. Adım
Öğretim Görevlisi,
Sistem tarafından yapılan analiz sonuçlarını (Doküman bilgisi ve genel benzerlik skoru, dokümanla benzerliği bulunan kaynaklar listesi ve sonuç raporu) öğrenci ile paylaşır.

6. Adım
Öğrenci,
Beyaz cilt tesliminden önce, sonuç raporlarını danışman hocasına paraflatarak beyaz cilte ekler ve Bilişim Enstitüsü’ne teslim edilir.