imkanlar
16
Eyl 2020
TÜBİTAK-TBAE Çevrimiçi Seminerler Serisi

TÜBİTAK-Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü(TBAE)
Çevrimiçi Seminerler Serisi
Gebze, TÜRKİYE

Tıklayınız

Click on

Bugün ne yazık ki ülkemizde ve dünyada Covid-19 koronavirüs salgını devam etmektedir. Bu nedenle birçok araştırma ve eğitim etkinlikleri; toplantılar, çalıştaylar, yaz okulları iptal edilmekte ya da ertelenmektedir. Bu duruma ilişkin oluşan bilimsel izolasyonun motivasyon kırıcı etkilerini hafifletmek amacıyla, TBAE temel bilimin çeşitli dallarında ve disiplinler arası alanlarda uluslararası düzeyde ilham verici Çevrimiçi Seminerler Serisi düzenlemektedir. Bu kapsamda;

 

 1. Kyoto Üniversitesi’nden (Japonya) Prof. Dr. Isao Tanaka "Yeni Malzemelerin Veriye Dayalı Keşfi" başlıklı bir konuşma yapacaktır.
  TBAE’nin Disiplinlerarası Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 17 Eylül günü saat 14:00 – 15:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden (Meeting ID: 916 1489 9200) gerçekleşecek ve youtube üzerinden https://www.youtube.com/c/tubitaktbae canlı olarak yayınlanacaktır.
  Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/yeni-malzemelerin-veriye-dayali-kesfi
  Bağlantı
   
 2. Stanford Üniversitesi’nden (ABD) Prof. Dr. Alan C. Luntz "Elektrikli Araçlar için Geleceğin Bataryaları: Fırsatlar ve Zorluklar" başlıklı bir konuşma yapacaktır.
  TBAE’nin Kimya Bilimleri Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 24 Eylül günü saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden (Meeting ID: 934 7670 6574 ) gerçekleşecek ve youtube üzerinden https://www.youtube.com/c/tubitaktbae canlı olarak yayınlanacaktır.
  Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/elektrikli-araclar-icin-gelecegin-bataryalarifirsatlar-ve-zorluklar
  Bağlantı
   
 3. Cornell Üniversitesi Weill Cornell Tıp Fakültesi'nden Dr. Cem Meydan (ABD) "SARS-CoV2 Enfeksiyonunun Transkriptomik, Uzamsal ve Viral Olarak Moleküler Karakterizasyonu" başlıklı bir konuşma yapacaktır.
  TBAE’nin Biyolojik Bilimler Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 1 Ekim günü saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden (Meeting ID: 965 4610 6400) gerçekleşecek ve youtube üzerinden https://www.youtube.com/c/tubitaktbae canlı olarak yayınlanacaktır.
  Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/sars-cov-2-enfeksiyonunun-transkriptomikuzamsal-ve-viral-olarak-molekuler-karakterizasyonu
  Bağlantı
   
 4. Boston Üniversitesi’nden (ABD) Prof. Dr. Alexander V. Sergienko "Kuantum Bilgi İşleme ve Kuantum Simülasyonuna Yeni Doğrusal Optik Yaklaşım" başlıklı bir konuşma yapacaktır.
  TBAE’nin Kuantum Bilimi ve Teknoloji Seminer Serisi kapsamında yapılacak olan bu konuşma, 8 Ekim günü saat 19:00 – 20:00 (GMT +3) arasında Zoom Platformu üzerinden (Meeting ID: 939 3360 7857) gerçekleşecek ve youtube üzerinden https://www.youtube.com/c/tubitaktbae canlı olarak yayınlanacaktır.
  Web Sitesi: https://tbae.tubitak.gov.tr/tr/haber/kuantum-bilgi-isleme-ve-kuantumsimulasyonuna-yeni-dogrusal-optik-yaklasim
  Bağlantı